Pływanie a sylwetka – jak pływanie wpływa na ciało?

Pływanie a sylwetka to popularny temat. Ludzie ćwiczą z różnych powodów. Może to być dlatego, że cieszą się wysokim poziomem endorfin, które są wytwarzane w organizmie, gdy wzrasta tętno. Ludzie mogą również angażować się w aktywność fizyczną, aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko zdrowotne.

Osoby zainteresowane utratą wagi i uzyskaniem dobrej formy stanowią drugą popularną kategorię ćwiczących. Trening jest doskonałą metodą zmiany wyglądu ciała. Daje siłę, pewność siebie i poczucie komfortu osobie uczestniczącej w zajęciach.

Każdy rodzaj ćwiczeń ma inny wpływ na ciało. Różne ćwiczenia kształtują ciało w unikalny sposób. Jeśli jednak chcesz wzmocnić i ujędrnić swoje ciało, żadne inne ćwiczenie nie zapewni Ci takich korzyści jak pływanie. Pływanie zmienia Twoją sylwetkę i pomaga Ci osiągnąć wyrzeźbioną sylwetkę.

Czy pływanie zmienia sylwetkę?

sylwetka plywaka

Pływanie zmienia sylwetkę skuteczniej i efektywniej niż jakikolwiek inny rodzaj treningu. Pływanie jest prostą alternatywą ćwiczeń, a z czasem będziesz zadowolony ze zmian fizycznych. Jest również bezpieczne, nie stwarzając prawie żadnego ryzyka kontuzji. Ze względu na niski wpływ tego ćwiczenia, może być ono wykonywane przez całe życie.

Pływanie ma kilka pozytywnych skutków dla organizmu, w tym spalanie tłuszczu, poprawę zdrowia sercowo-naczyniowego i wzmocnienie mięśni. To niesamowite, jak jeden trening może zapewnić tak wiele korzyści.

Pływanie a sylwetka – jak pływanie kształtuje ciało?

Jeśli pływasz od dłuższego czasu, prawdopodobnie widziałeś wpływ pływania na formę ciała. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, twoje ciało uzyska niesamowite korzyści z pływania i będziesz zszokowany zmianą, która nastąpiła.

Niektóre style pływackie celują w określone grupy mięśni. Poniżej przedstawiamy niektóre ze sposobów, w jakie Twoje ciało zareaguje na pływanie i jak w wyniku tego zmienią się poszczególne mięśnie ciała.

Jak pływanie wpływa na sylwetkę?

pływanie sylwetka

Rzeźbi ramiona i barki

Pływając, wykonujesz takie style, jak m.in. kraul, żabka czy motylek. Te style wymagają ogromnej siły ramion i barków. W związku z tym Twoje ramiona muszą wykonać sporo pracy, co widać po doskonale rozwiniętych ramionach i barkach pływaków.

Daje dobry trening Abs

Pływanie wymaga również stabilizacji ciała w wodzie, do czego pływacy muszą rozwijać siłę rdzenia. Pomoże to w wyrzeźbieniu dobrze zarysowanego abs. Podczas pływania, twoje nogi poruszają się w górę i w dół, wywierając nacisk na brzuch. Style takie jak żabka czy motylek również mają na celu pomóc kształtować mięśnie brzucha.

Zwiększa mięsień najszerszy grzbietu

Często mówi się o dużych mięśniach znajdujących się w środkowej części pleców. Niezależnie od rodzaju wykonywanego stylu, mięśnie są wykorzystywane i przyczyniają się do wytwarzania siły. Pływanie wspomaga rzeźbę tych mięśni i nadaje im wspaniałą formę. To one, wraz z dużymi bicepsami i małym brzuchem, sprawiają, że sylwetka pływaka ma wygląd litery „V”.

Rozwija mięśnie nóg

Nie tylko twoje ręce, ale także nogi odgrywają znaczącą rolę w pływaniu. Łydki i mięśnie ud są wykorzystywane podczas kopania nogami. To zaowocuje lepiej ukształtowanymi kończynami.

Buduje pośladki

Pływanie może również pomóc zwiększyć rozmiar pośladków. Bez względu na to, jaki rodzaj stylu wykonujesz, twoje pośladki są mocno zaangażowane. W wyniku pracy pośladków będą one wydawały się bardziej ukształtowane.

Zobacz również: Bieganie a pośladki

Buduje plecy

Plecy mogą być jednym z najbardziej zaniedbywanych obszarów ciała podczas treningów na siłowni. Pływanie tonizuje plecy i pomaga w eliminacji problemów z nimi związanych. Pływanie czyni cuda dla mięśni pleców. Nie tylko dobrze ukształtowane plecy są fizycznie przyjemne, ale również poprawiają postawę i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów.

Umożliwia pozbycia się dodatkowego tłuszczu

Czy wiesz, że pływanie może pomóc Ci w utracie dodatkowej tkanki tłuszczowej? Typowa osoba może spalić od 430 do 575 kalorii na godzinę, pływając swobodnie, a tłuszcz z brzucha może być również wyeliminowany przez pływanie. Jeśli będziesz regularnie pływać, możesz wyrzeźbić i przyciąć swój brzuch.

Zobacz również:

Po jakim czasie widać efekty chodzenia na basen?

W ciągu zaledwie 30 dni zaczniesz obserwować efekty chodzenia na basen. Niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej, pływanie jest doskonałym ćwiczeniem całego ciała. Ukierunkowane jest na wszystkie grupy mięśni, zwiększa wytrzymałość sercowo-oddechową i poprawia samopoczucie.

Zobacz również: Ciekawostki o pływaniu

Pływanie a sylwetka – podsumowanie

pływanie a sylwetka

Pływanie zapewnia duży zakres ruchu. Dlatego miłośnicy pływania mają dużą wszechstronność. Pływanie ma wpływ na ciało porównywalny do jogi czy pilatesu. Co więcej, pływacy uprawiają również aktywność na suchym lądzie.

Szerokie ramiona, dobrze zarysowane mięśnie tułowia, brzucha i tricepsy to jedne z najbardziej zauważalnych cech fizycznych pływaka. Charakteryzują się oni dłuższymi kończynami górnymi i tułowiem, a także ponadprzeciętnym wzrostem. To niektóre z cech budowy ciała pływaka, które można przypisać zarówno genetyce, jak i treningowi. Można więc wnioskować, że fizyczna metamorfoza pływaków odbywa się stopniowo!

Zobacz również: Pływanie w ciąży – czy można i czy jest bezpieczne?