Ile po jedzeniu można biegać? Kiedy jeść?

Spożywanie obfitego posiłku przed biegiem może powodować skurcze i problemy żołądkowe. Może także powodować uczucie senności podczas biegu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ile po jedzeniu można biegać?

Zasadniczo zaleca się odczekanie od 3 do 4 godzin po obfitym posiłku przed rozpoczęciem biegania. Jeśli zjadłeś mały posiłek lub przekąskę, odczekaj co najmniej 30 minut, a najlepiej 1-2 godziny, zanim zaczniesz trening.

Od czego zależy Ile po jedzeniu można biegać?

Ile po jedzeniu można biegać

Ile po jedzeniu można biegać, głównie zależy od rodzaju posiłku. Mały lunch przed treningiem pomoże Ci pokonać trasę z dużą ilością energii, a jednocześnie zapobiegnie spadkowi poziomu cukru we krwi. To, co jesz, może zależeć od pory dnia, w której zazwyczaj biegasz. 

Poranny bieg

Jeśli biegasz rano, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zjeść śniadanie przed biegiem, a nawet organizm najprawdopodobniej nie przyjął dodatkowego posiłku od poprzedniego wieczoru.

Dlatego ważne jest, aby zjeść małą przekąskę lub śniadanie na 30-60 minut przed wyjściem z domu. Wybieraj posiłki bogate w węglowodany i białko.

Bieganie w porze lunchu

Jeśli ćwiczysz w południe, zjedz zdrowe śniadanie na 3-4 godziny przed biegiem. Następnie na 1-2 godziny przed biegiem zjedz:

  • porcję płatków zbożowych lub owsianych
  • kanapkę z masłem orzechowym przekrojoną na pół
  • garść orzechów (nerkowce, pistacje, migdały)

Bieganie późnym popołudniem lub wieczorem

Jeśli biegasz późnym popołudniem lub wieczorem, po obiedzie możesz odczuwać głód i zmęczenie, jeśli nie zjadłeś przedtreningowej przekąski, która pozwoli Ci przetrwać do kolacji.

Na 1-2 godziny przed wieczornym biegiem możesz zjeść poniższe przekąski:

  • batonik energetyczny z krakersami i paluszkiem serowym
  • kanapka z masłem orzechowym przekrojona na pół

Mamy nadzieje, że rozwialiśmy wątpliwości w kwestii –  Ile czasu po jedzeniu można biegać. Obserwuj nasze kolejne posty!

FAQ

Czy można biegać po jedzeniu?

Można biegać po jedzeniu, pod warunkiem że posiłek zje się w określonym odstępie czasu przed treningiem. Pozwoli to uniknąć skurczów i innych dolegliwości.