Bieganie z telefonem – najwygodniejsze rozwiązania

Dobrze wiesz, że warto mieć ze sobą telefon podczas biegania. Może się przydać, aby zapisywać przebyte kilometry, czy również po to, aby móc zadzwonić do kogoś w nagłym wypadku. Ale oczywiście zawsze pojawia się pytanie — gdzie trzymać telefon podczas biegania? Najlepsze rozwiązanie dla Ciebie zależy od Twoich preferencji. Od tego, gdzie lubisz nosić telefon, oraz od rodzaju sprzętu, który posiadasz (lub który chcesz kupić). Oto zalecane rozwiązania dotyczące biegania z telefonem!

Bieganie z telefonem — najlepsze rozwiązania

Ważne jest, aby podczas biegania zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt. Bieganie z telefonem w ręku przez kilka kilometrów może powodować różne zaburzenia równowagi mięśniowej.  Musisz więc znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania telefonu.

Zobacz również: Bieganie metodą Gallowaya

Gdzie schować telefon podczas biegania?

Przez lata wypróbowaliśmy wiele rozwiązań, aby znaleźć odpowiedź na to, gdzie trzymać telefon podczas biegania. O to najlepsze opcje:

Kieszenie w szortach

bieganie z telefonem

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich szortów. Jeśli znajdziesz szorty z przystosowaną kieszenią, może to być świetna odpowiedź na pytanie, jak biegać z telefonem.

Unikaj ubrań, które mają tylko boczną kieszeń. Podczas biegania jest dużo ruchu i nie chcesz, aby telefon wypadł i uderzył o chodnik. Szukaj szortów z kieszenią na zamek błyskawiczny.

Minusy trzymania telefonu w spodenkach:

  • Na telefonie może znaleźć się pot
  • Podczas biegu nie widzisz ekranu
  • Wygodne spodenki mogą nie mieć odpowiedniej kieszeni

Wiele osób jednak preferuje schować telefon – w przeciwnym razie jest on zbyt rozpraszający.

Zobacz również: Biegi przełajowe

Bieganie z telefonem na ramieniu

Ta opcja jest odpowiednia dla wielu biegaczy. Dostępny jest ogromny wybór, a te, które obracają się na ramieniu, są najbardziej lubiane. Ta alternatywa jest odporna na pot i sprawia, że telefon podczas biegania wygodnie leży na ramieniu.

Nie jest to dobre rozwiązanie podczas trudnych warunków atmosferycznych – w trakcie ulewnego deszczu schowaj telefon w bezpieczne miejsce.

Zobacz również: Codzienne bieganie

Jak biegać z telefonem – pasek biodrowy

Faworytem dla wielu osób jest biodrowy pas. W porównaniu z alternatywnymi metodami noszenia telefonu, rozłożenie dodatkowego ciężaru telefonu, kluczy itp. na talii jest zazwyczaj wygodniejsze.

Można kupić prosty, regulowany pas z jedną kieszenią, wykonanego z dość elastycznego materiału. Zazwyczaj służą one jedynie do noszenia telefonu (ewentualnie kluczy).

Większość osób uzna to za dość wygodne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niektórych typów sylwetki może on odbijać się podczas biegu. Można również kupić pas z butelkami na wodę. Jest to doskonała alternatywa dla osób uprawiających treningi długodystansowe.

Pamiętaj, że pasek jest wykonany z cienkiego materiału, więc jeśli pada deszcz, musisz umieścić telefon w bezpiecznym miejscu, aby pozostał suchy. Tylny pasek jest również nieco sztywny, przez co może przecierać ciało. Upewnij się, że jest on nałożony na koszulkę/spodnie, a nie bezpośrednio na skórę.

Zobacz również: Co jeść po bieganiu?

Bieganie ze smartfonem – kamizelka

bieganie z telefonem

Rozważ połączenie kamizelki z innymi wyposażeniami, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Zapewniają one dużo miejsca na wodę, żywność, a także na telefon.

Wadą niektórych kamizelek jest to, że telefon podczas biegania może nie być łatwo dostępny, jeśli znajduje się z tyłu – może być to problemem, jeśli musisz regularnie zmieniać muzykę lub monitorować tempo.

Zobacz również: Co daje bieganie?

Bieganie z telefonem – opaska na ramię

Opaska na ramię to kolejna popularna opcja, która zapewnia łatwy dostęp do telefonu – można go obsługiwać bez konieczności wyjmowania.

Opaski na ramię mogą być dla niektórych niewygodne, zwłaszcza jeśli telefon jest duży.  Duży, ciężki telefon wymaga nieco ciaśniejszego zamocowania opaski, w przeciwnym razie telefon będzie się zsuwał, co może być dość krępujące.

Zobacz również: Efekty biegania bez diety

Gdzie trzymać telefon podczas biegania – wybierz odpowiednie rozwiązanie 

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji, które rozwiązanie jest najlepsze do noszenia telefonu podczas biegania. Ogólnie rzecz biorąc, pasek, kamizelka, kieszeń to dobre alternatywy, które warto rozważyć – ale spośród nich musisz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.